لطفا صبر کنید ...
به مجموعه فروشگاهی صنعت و هنر خوش آمدید!

مشخصات اجزای سنگ ساینده


1- (AR) کروند اصلی- صورتی، اکسید آلومینیوم (%۹۹ Al2O3) (فهرست مطالب)

Sanat o Honar - صنعت و هنر - (AR) کروند اصلی- صورتی، اکسید آلومینیوم (%۹۹ Al2O3)

بسیار سخت می باشد. این سنگ برای سنگزنی و تراش فولادهای با آلیاژ بالا و فولادهای با مقاومت کششی بالا قبل و بعد از سخت کاریشان مورد استفاده میباشد و نیز در صورتی که سختی نوع موادی که قرار است سنگزنی شوند تعیین بشود کارآیی بالایی دارد. این مواد برای ساخت سنگهای انگشتی، سنگهای سمباده مناسب برای سنگزنی سوراخها، برای سنگزنی چدن، قالب و همچنین پرداخت سطوح به کار میرود.


2- (AW) کروند اصلی- سفید، اکسید آلومینیوم (%۹۹.۹ Al2O3) (فهرست مطالب)

Sanat o Honar - صنعت و هنر - (AW) کروند اصلی- سفید، اکسید آلومینیوم (%۹۹.۹ Al2O3)

این ماده سایشی سخت و شکننده میباشد. سختی این ماده تقریبا بالای ۹ میباشد. برای سنگزنی فولاد سخت کاری شده، فولاد ضد زنگ و سنگزنی تولیدات سری ایده آل میباشد. در صورتی که سختی نوع موادی که قرار است سنگزنی شوند تعیین بشود این سنگها کارآیی بالایی دارند.


3- (ADR) کروند اصلی- آلبالویی، اکسید آلومینیم با درصد بالا (%۹۷.۴ Al2O3) (فهرست مطالب)

Sanat o Honar - صنعت و هنر - (ADR) کروند اصلی- آلبالویی، اکسید آلومینیم با درصد بالا (%۹۷.۴ Al2O3)

آلومینا که ذوب شده اش به رنگ اخگر میباشد با ۲۱ درصد اکسید کروم که در کوره های الکتریکی با جریان هوای گرم داده شده است اکسید آلومینیوم است با صافی بالا. آلومینیم اکسید به خاطر درصد بالای اکسید کروم که در بافت کریستالیش موجود میباشد در سختی بین اکسید آلومینیوم سفید و اکسید آلومینیوم قهوه ای قرار دارد. در سنگزنی آهن ریخته سخت کاری شده، سنگزنی محیطی و ابزارهای آبکاری شده به کار میرود. به طور خاص در سنگزنی عمقی هم کاربرد دارد. در صورتی که سختی نوع موادی که قرار است سنگزنی شوند تعیین بشود این سنگها کارآیی بالایی دارند.


4- SCG یا CG – سبز، سیلیسیوم کاربور (فهرست مطالب)

Sanat o Honar - صنعت و هنر - SCG (CG) – سبز، سیلیسیوم کاربور

ماده سایشی سخت و شکننده ای میباشد. سختی این ماده تقریبا در حدود ۹.۵ میباشد. نسبت به ضربه حساس میباشد. برای کار بر روی فلزات سخت، سرامیک، شیشه و فولادهای مقاوم در مقابل اسید کاربرد دارد.


5- SC یا CD – سیاه، سیلیسیوم کاربور (فهرست مطالب)

Sanat o Honar - صنعت و هنر - SC (CD) – سیاه، سیلیسیوم کاربور

سختی این ماده در حدود ۹.۵ میباشد. برای کار روی موادی که مقاومت کششی کمی دارند، مواد غیر فلزی، چدن خاکستری، فولاد ریخته، چدن گرافیت دار، آهن ریخته گری شده، آهن سخت کاری نشده، برنز، آلومینیوم، مواد آلی اورگانیک و سرامیک به کار میرود.

تماس با فروشگاه